فرآورده های لبنی • سلام روز بخیر من تولید پنیر پیتزا دارم مشکل کپک و مخمر دارم از چه محصولی باید استفاده کنم و روش مصرف به چه صورت هست؟ ممنون میشم از راهنماییتون

  ضدکپک ومخر در پنیر پیتزا

  می توان برای کاهش میزان کپک ومخمر از ناتامایسین یا KMK 2000 استفاده نمود اگرچه در استاندارد پنیر پیتزا استفاده از سوربات پتاسیم تاحد مشخصی مجاز است.

 • سلام من قبلا تولید ماست داشتم ولی ماستم همش خراب میشد دیگه تولید نکردم ولی جدیدن باز شروع به تولید کردم این بار tg و استارتر استفاده کردم ماستم خیلی خوب شد فقط وقتی میاد تو یخچال فروشگاهها مجدد اب میاد روی ماست قرار میگیره نمیدونم مشکل کارم کجاست ممنون میشم راهنماییم کنید.

  اگر بعد از افزودن آنزیم ترانس گلوتامیناز 5 دقیقه زمان بدهید تا کاملا یکدست شود تمام بافت ماست شما یکسان خواهد شد.

 • فرق بین مخمر وکپک چیست؟

  فرق بین مخمر ها با کپک چیست؟

  مخمرها گروهی دیگر از قارچ ها هستند که روی محصولات غذایی ساده که اسیدی تر بوده و حاوی بیشترین میزان کربوهیدرات(مواد قندی) هستند قابلیت رشد و تخمیر داشته و نسبت به کپک ها به رطوبت بیشتر و نسبت به باکتری ها به رطوبت کمتری برای رشد نیاز دارند.
  درجه حرارت مناسب برای رشد  مخمر ها تقریبا مشابه کپک هاست ولی صرفا در شرایط هوازی رشد نمی کنند بلکه می توانند هم در سطح و هم در داخل بافت محصول رشد کنند.
  در سطح مواد غذایی باعث ایجاد حالت لزج با رنگ سفید تا کرم می شوند و انواعی که داخل ماده غذایی یا نوشیدنی در شرایط بی هوازی رشد می کنند باعث طعم ترش و تلخ می شوند.  برای جلوگیری از رشد مخمر در آبمیوه ها، نوشابه ها ودوغ  وسایر مواد غذایی از نگهدارنده ناتامایسین استفاده می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجموعه تماس بگیرید. وجهت اطلاع از دوز مصرف ناتامایسین وکارایی آنکلیک کنید.

 • کدام مواد غذایی دچار کپک وکدام مواد غذایی دچار فساد باکتریایی می شوند؟

  کپک ها وباکتری ها به کدام نوع از مواد غذایی وارد می شوند؟


  هر چه رطوبت ماده غذایی بیشتر و دمای مطلوب فراهم باشد به خصوص مواد غذایی حاوی پروتئین فسادپذیری سریع تری خواهند داشت. گوشت و مرغ و فرآورده های حاصل از آن، شیر و مواد لبنی و محصولات حاوی تخم مرغ در شرایط نامساعد بیشترین فسادپذیری باکتریایی را دارند.
  غذاهای اسیدی همچون ترشیجات، غذاهای نمک سود و دودی شده، فرآورده های حاوی غلظت بالای شکر همچون مربا و شربت و غذاهای خشک و روغن  بیشتر در معرض فساد کپک ومخمری هستندوکمترین فساد باکتریایی را دارند.
  باکتری ها بیشتر از مخمرها و کپک ها به آب احتیاج دارند و به همین دلیل در محیط های مرطوب آلودگی های باکتریایی سریع تر اتفاق می افتد.

 • سلام صبحتون بخیرعرض کنم خدمت شما که ما تولید تخم مرغ مایع داریم ولی متاسفانه باکتری اشرشیا و سالونلا داریم.کدوم یکی از محصول شما میتونه کمکمون کنه؟؟ممنون از سایت خوبتون

  برای رفع مشکل آلودگی تخم مرغ مایع پاستوریزه بهتر است از نگهدارنده AK 830 استفاده نمایید که سبب از بین رفتن کامل پاتوژن هایی نظیر اشرشیاکلی , سالمونلا , کلی فورم واستاف اورئوس می شود. برای کسب اطلاعات بیشترراجب عملکرد AK 830   کلیک نمایید.

ارسال سوال

 • گروه سوال :
 • نام و نام خانوادگی :
 • پست الکترونیکی :
 • سوال شما :
 • کد امنیتی