فرآورده های لبنی • با عرض سلامو وقت بخیر برای ماندگاری بیشتر و ترشو گاز دار نشدن دوغ میشه از ناتامایسین استفاده کرد و میزان مصرف در تن چقدر هست ، میشه از انزیم جی تی و ناتامایسین با هم استفاده کرد تا محصولی سفت با ماندگاری طولانی داشت؟ برای خرید این مواد با چه شماره ی باید تماس بگیرم؟

  سلام دوست عزیز
  بله گازدارشدن دوغ وترش شدن آن در اثر رشد وفعالیت مخمر ها وکپک هاست که از محیط  در حین تولید وارد محصول  می شود وناتامایسین یک ماده کاملا طبیعی وایمن برای مواد غذایی است که از فعالیت کپک ها ومخمر ها جلوگیری می کند وبه عبارتی ناتامایسین  کپک ومخمر را از بین می برد ولذا دوغ دچار باد کردگی وترش شدن نمی شود وزمان ماندگاری آن افزایش می یابد .
  * آنریم تی جی یک بافت هنده است که سبب افزایش سفتی بافت ماست می شود وحالت خامه ای در ماست ایجاد می کند هم چنین آب اندازی ماست را بسیار کم می کند برای اطلاعات بیشتر در مورد  آنزین  تی جی کلیک کنید.
  * استفاده هم زمان آنزیم تی جی در ماست وناتامایسین هیچ مشکلی ندارد چون هرکدام کار خاصی انجام می دهند وباهم تداخل ندارند.
  *دوز مصرف ناتامایسین بسته به نوع آن بین 5 تا 12 گرم در 1 تن (1000 کیلوگرم ) محصول می باشد.

  * جهت تماس با شرکت می توانید اینجا را   کلیک نمایید.
  021-44130192 و021-44130346

 • سلام روز خوش در چه مرحله ای از ماست استارتر رو اضافه میکنیم قبل یا بعداز جوشاندن !؟و اندازه اش چقدر باید باشدو از کجا باید تهیه کنیم من خوزستانیم با تشکر از سایت

  سلام دوست عزیز
  در خصوص استارتر  یا مایه ماست بهتر است بدانید که در فرایند تولید ماست ابتدا شیر به دمای 95 درجه یا همان جوش می رسد وحدود 20 دقیقه در این دما می ماند تا ماده خشک آن در اثر تبخیر آب افزایش یافته  وبافت سغت تری به ماست نهایی شما بدهد سپس می بایست تا 46 الی 43 درجه سانتی گراد شیر را خنک کنید وبعد به آن استارتر یا مایه ماست بزنید. وبعد از 5 دقیقه هم خوردن داخل ظروف پر می شود وبه گرم خانه منتقل می گردد.
  * استارتر به صورت بسته هایی است که هر کدام مناسب 1000 کیلو شیر هستند وما می توانیم آن را در اختیار شما بگذاریم .
  * مایه ماست همان ماست است که می توانید از سوپر مارکت تهیه کنید وبه شیر اضافه نمایید فقط گاهی ممکن است است از نظر بافت یا طعم برای ماست شما مشکل ایجاد کند که استفاده از استارتر بهتر است.
  * هم جنین پیشنهاد می شود اگر تمایل داشتید ماست شما بافت بسیار سفت وقالبی داشته باشد که آب اندازی هم نداشته باشد می توانید از آنزیم تی جی استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر از این محصول کلیک نمایید.
  چنانچه سوال دیگری داشتید پاسخگو خواهیم بود.

 • سلام برای سفت شدن بافت ماست وکم شدن آب اندازی چکار می تونم بکنم که البته حالت وطعم طبیعی ماست حفظ شود؟ ممنون می شم من را راهنمایی کنید؟

  سلام دوست عزیز
  برای

  سفت شدن بافت ماست وحفظ شدن

  حالت طبیعی آن بهترین گزینه استفاده از آنزین تی جی (Tg) است که آنزیم تی جی کاملا طبیعی است وفقط پروتوئین های شیر را به هم متصل می کند وباعث می شود بافت ماست کاملا سفت باشد ودر اثر حمل ونقل از گرم خانه به سردخانه ویا در سطح بازار بافت ماست سفت باقی بماند وهم چنین آنریم تی جی باعث می شود میزان آب اندازی ماست تا 60% کاهش پیدا کند حتی زمانی که قاشق زده می شود.
  کارکردن با آنزیم تی جی بسیار راحت است وهیچ تاثیری روی طعم ورایحه ماست ندارد لذا استفاده از آنزیم تی جی برای بافت سفت ومحکم ماست پیشنهاد می شود.
  برای کسب اطلاعات بیشتراینجا را کلیک نمایید.

 • سلام.من کارگاه لبنی دارم وماست به روش سنتی تولید م کنم بعد از چند روز در یخچال کپک های سبز ومشکی در سطح ماست دیده می شوند برای رفع این مشکل چه کنم؟

  سلام دوست عزیز
  وجود کپک در سطح ماست ناشی از آلودگی ثانویه هست که از محیط به محصول منتقل می شود. برای رفع این مشکل نگهدارنده ناتامایسین به شما پیشنهاد می شود که می توانید به میزان 10 ppm در شیر اولیه ماست اضافه نمایید وهم می توانید مقداری ناتامایسین را در آب مقطر استریل حل کرده ودر سطح ماست قبل از دربندی اسپری نمایید در این حال شما می توانید با استفاده از ناتامایسین از رشد کپک ها در سطح ماست یا پنیر جلوگیری کنید. پیشنهاد می شود برای کسب ازلاعات بیشتر اینجا را کلیک نمایید.

 • سلام ببخشید این محصول برای جلوگیری از گازدار شدن دوغ میکند؟؟برای هر یک تن چند گرم باید استفاده بشه؟و نحوه مصرفش رو توضیح بدیدبا تشکر از سایت خوبتون.

  سلام جناب امیرحسین عزیز
  ممنون از توجه شما به سایت دایان آرمان پویا
  شما در سوالتون اسم ماده را نبردید ولی با توجه به مسئله گازدار شدن دوغ می تونم خدمتتون اعلام کنم که گازدار شدن می تونه ناشی از فعالیت مخمر ها ویا بعضا  برخی از گونه باکتری ها باشد. که در صورتی که شما تمام موارد بهداشتی حین تولید را رعایت کرده باشید این مشکل در اثر آلودگی ثانویه بوجود می آید.
  که پیشنهاد می شود از نگهدارنده ناتامایسین برای جلوگیری از فعالیت مخمر ها در محصولتون استفاده نمایید  تا گازدار شدن به طور کامل برطرف شود.

ارسال سوال

 • گروه سوال :
 • نام و نام خانوادگی :
 • پست الکترونیکی :
 • سوال شما :
 • کد امنیتی