فرآورده های لبنی • سلام و عرض ادب بنده دبیر بازنشسته هستم کارگاه وکوچک لبنیاتی راه اندازی کردم می خواستم بنده رو راهنما یی کنید 1 - ایا استارتر را در کا رگاه وچک سنتی هم میشود به کاربرد البته کلیه محصولات 2 بنده ماست تکی در حدود 120 گرمی می زنم ولی متاسفانه آب می اندازد آیا در این مورد هم میشه از استارتر استفاده کرد و دوز مصرفی آن چقدر است حدودا 50 کیلو شیر 3- ایا بسته های شما چقدر ماندگاری دارد مقرون به صرفه هست بسیار ممنون

  دوست عزیز استارتر ها همان مایه ماست هستند منتها سوش کاملا خالص که معمولا از بسته های 500 لیتری شروع می شود تا 5 تن که عموما در ایران 1,2 و5 تن آن بیشتر رایج است که واحد U بروی بسته میزان شیر را مشخص می کند مثلا اگر رئی بسته نوشته شده باشد 10u وتعریف شده باشد u یعنی 100 لیتر شیر پس 10u می شود10*100=1000 لیتر یعنی هربسته برای 1 تن شیر است. حال اگر مقدار کمتر بخواهید بهتر است یک بسته را در 1000 سی سی آب مقطر جوشیده سرد شده حل نمایید وسپس برای آن میزان از شیر مورد نظر از آن استفاده کنید مثلا برای 200 لیتر شیر 200 سی سی از آن بر می دارید سپس درب ظرف را ببندیدودر یخچال نگهداری کنید لازم بذکر است که در این حالت نهایت تا 72 ساعت می توانید آن را نگه دارید واستفاده کنید.
  برای جلوگیری از اب اندازی ماست (که البته دلایل گوناگونی دارد ودر مباحث قبل توضیح داده شده است) بهترین پیشنهاد استفاده از آنزیم ترانس گلوتامیناز است که هم بافت بسیار محکمی در ماست ایجاد می کند وهم آب اندازی را تا حدود زیادی از بین می برد.
  در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شرکت دایان آرمان پویا تماس بگیرید کارشناسان بخش فنی پاسخگوی شما خواهند بود.

 • سلام و خسته نباشیدبرای اینکه ماست یه طعم خامه ای داشته باشه چه محصولی پیشنهاد میکنید؟

  استفاده از خامه در ماستهای چرب وپرچرب خود سبب ایجاد طعم خامه ای می شود. اگر در ماستهای کم چرب ورژیمی می خواهید طعم وبافت خامه ای ایجاد کنید بهترین گزینه استفاده از آنزیم ترانس گلوتامیناز یا TG است که علاوه بر ایجاد بافت و طعم خامه ای سطح ماست را براق وصاف می کند واحساس دهانی خوبی در ماست ایجاد می کند.

 • سلام واحد کارگاهی لبنیات هستم . جهت خرید فرمولهای تولید ماست و پنیر نیاز دارم که ماست و پنیر بصرفه ای تولید کنم . ممنون میشم کمک کنید

  سلام شما می توانید با شماره های شرکت تماس بگیرید کارشناسان فنی مجموعه شما را راهنمایی خواهند کرد ومشاوره ها رایگان است مگر اینکه فرمولاسیون های خاص مد نظرباشد.

 • سلام . فرمول استفاده از انزیم تی جی در ماست ست . چگونه تهیه کنم

  سلام در سایت نحوه استفاده از آنزیم تی جی توضیح داده شده است با این حال شما می توانید با کارشناسان  شرکت دایان آرمان پویا مجموعه تماس بگیرید آنها تمامی سووالات شما را صبورانهپاسخ می دهند.  44130192-021/44130346

 • با سلام طریقه استفاده از ناتامایسین چگونه است؟

  دوز مصرف وطریقه استفاده از ناتامایسین

  دوز مصرف ناتامایسین براساس میزان فلور میکروبی ماده غذایی متغیر است وبین 5 تا 15 گرم در تن می باشد یعنی اگر از ناتامایسین خالص یا همان ناتامایسین pure استفاده کنید دوز مصرف 5 تا 10 گرم در تن واگر از ناتامایسین 50% استفاده کنید دوز مصرف ناتامایسین 10 تا 20 گرم در تن می باشد.

  طریقه مصرف ناتامایسین در مواد غذایی مایع افزودن مستقیم به ماده غذایی ودر مواد غذایی که کمی سفت تر هستند ابتدا در کمب آب حل نمایید وسپس به ماده غذایی اضافه کنید واجازه دهید کامل مخلوط شود در مواد غذایی کاملا جامد می توان از روش اسپری کردن محلول ناتامایسین استفاده کرد.

ارسال سوال

 • گروه سوال :
 • نام و نام خانوادگی :
 • پست الکترونیکی :
 • سوال شما :
 • کد امنیتی