فرآورده های لبنی • سلام تولید ماست همزده دارم چه محصولی میتونم استفاده کنم که کش بیاد که چکیدش سفت بشه و ترش هم نشه؟

  برای بهبود بافت ماست همزده در ابتدا می بایست از نوع استارتر کالچر مناسب این نوع ماست استفاده کنید که این نوع استارتر ها حالت کشسانی دارند یعنی باکتری های موجود در آن تولید پلی ساکارید می کنند که بافت بسیار وسکوزی را در ماست ایجاد می کند. همچنین برای کمک به بافت بهتر ماست همزده و رفع کامل آب اندازی در آن بهتر است از آنزیم ترانس گلوتامیناز استفاده نمایید  برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کارایی آنزیم ترانس گلوتامیناز کلیک نمایید.
  وبرای جلوگیری از ترش شدن ماست از ضد کپک ناتامایسین استفاده نمایید چرا که یکی از دلایل ترش شدن ماست فعالیت مخمر ها است  وناتامایسین مانع از فعالیت مخمر وکپک می شود.

 • سلام خسته نباشیدببخشید من مغازه لبنی دارم و تازه شروع به این کار کردم اطلاعات درستی ندارم ممنون میشم راهنمایی کنید.ماست من تلخ میشه و اصلا نمیدونم چرا این اتفاق میوفته؟؟تا جایی که میتونیم و اطلاع داریم همه شرایطو رعایت میکنیم اما این مشکل حل نمیشهممنون میشم یه توضیحی بدینو اینکه سایتتون بسیار جامع و کامله مرسی

  علت تلخ شدن ماست ایجاد پپتیدهای تولید کننده طعم تلخ در ماست هستند که در اثر دیر سرد شدن ماست ویا به آهستگی سرد شدن آن بعد از پایان زمان گرم خانه گذاری می باشد. لذا توصیه می شود بعد از  پایان زمان گرم خانه ماست سریعا تا دمای 6 درجه سانتی گراد خنک شود. البته دلایل دیگری هم دارد که این عامل از همه رایج تر است.
  دلیل دیگر هم استفاده از شیر ورم پستانی است.

 • سلام وقتتون بخیرببخشید من کیکای خونگی درست میکنم برای کافی شاپ ها اما با اینکه بسته بندی میکنم و تو یخچال هم نگه میدارم خیلی زود خامه هاش مزش عوض میشه میخواستم بدونم میتونم از محصول شما استفاده کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  خامه به خاطر چرب بودن بسیار مستعد خراب شدن وآلودگی به مخمر وکپک است وباکتری های اسید دوست که سبب تغییرات طعم بد وبوی نامطبوع می شود لذا شما می توانید از ضدکپک ناتامایسیتن وAK 830 برای جلوگیری از خراب شدن خامه  استفاده نمایید.

 • سلام و خسته نباشیدایا ناتامایسین مانگاری خیارشور را افزایش میدهد و مانع از رشد کپک میشود؟روش مصرف و دوز مصرف برای خیارشور به چه صورت است؟

  بله برای جلوگیری از کپک زدن خیارشور می توانید از ناتامایسین استفاده نمایید  ویا بهترین گزینه استفاده از KMK 2000 است که علاوه بر اینکه مانع از کپک زدن خیار شور می شود طعم خوب سرکه ای هم به آن می دهد.

 • سلام محصولی دارین به درد مربا بخوره؟؟مربای ما مزش عوض میشه و علت اونو نمیدونیم.ممکن به خاطر آب و هوای محل سکونت ما باشه؟؟؟؟

  علت عوض شدن مزه مربا بیشتر مربوط به فعالیت مخمر ها وکپک ها می شود کهجزء آلودگی های ثانویه به حساب میآید وجهت رفع آن می توان از ناتامایسین در مرحله آخر پخت استفاده نمود وسپس اقدام به بسته بندی مربا کرد.

ارسال سوال

 • گروه سوال :
 • نام و نام خانوادگی :
 • پست الکترونیکی :
 • سوال شما :
 • کد امنیتی