بیکری • سلام . من مجصول pure شما را خریداری کردم برای خیارشور. اینکه کپک نمیزنه و آب تقریبا صافه خوبه ... ولی یک مشکلی پیش آمده که قبل از این باهاش برخورد نداشتم و اون اینکه آب خیار شور لعابدار شده و کش میاد. شبیه آب به دونه ... میخواستم بدونم شما نظری در مورد این اتفاق ندارین... آیا ناتامایسین یا مقدارش میتونه دخیل باشه؟

   ممنون از اعتماد شما
  خیر لزج شدن وکش دار شدن به ناتامایسین ربطی نداردکش دار شدن را 2 گروه از میکروارگانیسم ها بوجود می آورند دسته اول مخمر ها ودسته دوم باکتری های نمک دوست .
  لازم است بدانید که کپک ها , مخمر ها وباکتری ها در محیط غذایی حالت رقابتی دارند یعنی در شرایطی که در ماده غذایی باشند با حذف یک گروه به گروههای دیگر امکان رشدمی دهیم شما با مصرف ناتامایسین کپک را از بین برده اید اما به باکتری ها ومخمر ها فرصت رشد داده اید حال اگر این لزج شدن مربوط به مخمر باشد با افزایش میزان مصرف ناتامایسین آنها نیز حذف می شوند اما اگر لزج شدن خیارشور به گروه باکتری های نمک دوست مربوط باشد  باید در کنار ناتامایسین از آنتی باکتریال نایسین یا همان نایزین استفاده نمایید ویا از آنتی باکتریال AK 830.

 • سلام وقت بخیر ایا از ناتامایسین در محصولات ارایشی هم میتوان استفاده کرد؟

  سلام
  دربرخی از کرم های آرایشی ومرطوب کننده ها  از ضدکپک استفاده می شود که یکی از این نگهدارنده ها ناتامایسین است که کاملا طبیعی ونچرال می باشد.

 • سلام من خیار شور وشوربرای مصرف خودمون درست کردم هفته اول خوب بود حالا کمی تری خود از دست داده کمی سفیدک‌زده شما موارد کم نگه دارنده میفرشید همچنین میشود در این مرحله نگه دارنده اضافه کرد مقدار مصرف وقیمت بت تشکر

  خیار شور بسیار مستعد کپک زدن هست ودر اثر کپک زدئگی نرم می شود بهترین حالت استفاده از ضدکپک KMK 2000  است که بافت تردی هم ایجاد می کند. اگر بافت نرم شده وتغییر طعم داشته اید خیر ولی اگر هنوز اولش است و هیچ تغییری جز سفیدک روی سطح آب نمک ندارید می توانید از نگهدارنده و   ضدکپک KMK 2000 استفاده نمایید.

 • با عرض سلام و خسته نباشید. برای نون حجم شده میشه از ناتاماسین استفاده کرد؟

  می توان از ناتامایسین برای جلوگیری از کپک زدن نون حجیم استفاده نمود البته توصیه می شود در زمانی که از فر بیرون می آید روی سطح آن اسپری شود.

 • با سلام. مقاومت دمایی ناتامایسین چقدر است؟ آیا می توان از آن در مرحله قبل پخت استفاده کرد یا پخت آن باعث بی اثر شدن ناتامایسین می شود؟

  سلام دوست عزیز
  ناتامایسین می تواند دمای 100 درجه را 5 دقیه تحمل کند وبعد از آن از بین نمی رود فقط کارایی آن در نابودی کپک ومخمر کمتر می شود . سوال اینجاست در فرایند پخت نان  حجیم در داخل فر دمای سطحی نان تا حدود  200 الی 250 درجه می باشد ولی مغز نان حدود 130 درست است؟
  بنابراین می توان مقدار دوز مصرف ناتامایسین را کمی بیشتراستفاده کرد ویا اگر امکانش هست محلول ناتامایسین را بعد از پخت با فاصله در سطح نان ویا شیرینی اسپری نمود تا دچار کپک زدگی نشود.
  * پیشنهاد دیگر اینکه می توانید از جایگزین ناتامایسین یعنی KMK 2000  استفاده کنید که بسیار مقاوم به دما است و دمای بالا هیچ تاثیری در قدرت نگهدارندگی  یا ضد کپک ومخمری آن ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این ترکیب کلیک نمایید.

ارسال سوال

 • گروه سوال :
 • نام و نام خانوادگی :
 • پست الکترونیکی :
 • سوال شما :
 • کد امنیتی